Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster 2019
Referensnummer: UH-2018-414
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städtjänster för Sundsvalls kommun och dess bolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Städområde A - Sundsvall Energi AB
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städområde B - Sundsvall Elnät AB
Del nr: 2
Städområde C - SKIFU AB
Del nr: 3