47500-2023 - ResultatSverige-Kungsbacka: Bröd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt bröd och konditorivaror inkl. leverans
Referensnummer: 22/133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15811100 Bröd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av färskt bröd och konditorivaror inkl. leverans till kommunens samtliga förvaltningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15811000 Brödprodukter, 15812000 Bakverk och kakor, 15821200 Småkakor, 15842220 Chokladkakor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen