475003-2019 - ResultatSverige-Linköping: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avstängningsmaterial, trafikanordningar samt TMA bil
Referensnummer: 19/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Tekniska verken i Linköping AB (publ) upphandlar ramavtal avseende trafikavstängningsmaterial och TMA bilstjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34920000 Vägutrustning, 34928000 Vägtillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen