475039-2017 - ResultatSverige-Kristianstad: Patientövervakningssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Patientövervakning IPV OO Malmö.
Referensnummer: 1700817
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33195000 Patientövervakningssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av patientövervakning till ytterligare avdelning inom IPV Malmö och som skall fungera tillsammans med befintligt system.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 48814000 Medicinska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen