475040-2017 - ResultatSverige-Halmstad: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder, Ambulanssjukvård och sjukresor.
Referensnummer: DNRGS160228
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp av arbetskläder för ambulanssjukvård samt sjukresor.
Upphandlingen omfattar: Region Hallands samlade behov arbetskläder för ambulanssjukvård samt sjukresor enlighet med kravspecifikation och administrativa kontraktsvillkor i detta underlag.Den befintliga textilstocken kommer inte bytas ut utan upphandlingen syftar till att göra avrop på kompletterande köp vid behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18110000 Arbetskläder för män, 18130000 Specialarbetskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen