47507-2021 - ÄndringSverige-KUNGSBACKA: Renhållning och tömning av rännstenar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spolning och rensning av brunnar och ledningar
Referensnummer: 20/103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90640000 Renhållning och tömning av rännstenar
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av spolning och rensning av brunnar och ledningar, såsom rensning av rännstensbrunnar, dagvattenbrunnar, golvbrunnar, avloppsstammar, dräneringar och ledningar. Uppdraget omfattar också rengöring/tömning av pumpstationer samt rengöring och kontroll av slam-och oljeavskiljare.