Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrottsutrustning
Referensnummer: Ks26 2020-39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37450000 Utrustning för sporter på plan eller bana
II.1.4.
Kort beskrivning
Linköpings kommun, Inköpscentral, i samarbete med Norrköpings-, Finspångs- och Valdemarsviks kommun inbjuder er att lämna anbud i upphandlingen av idrottsutrustning i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Linköping kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37450000 Utrustning för sporter på plan eller bana, 37420000 Gymnastikutrustning, 37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen