Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diatermiapparater
Referensnummer: RD20/01499
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33162000 Apparatur och instrument för operationssalar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser köp av enklare diatermiapparater. Det kommande ramavtalet avser att primärt täcka behovet hos Folktandvården och Primärvården
Men även andra verksamheter i regionen.
Totala behovet under avtalstiden beräknas till cirka 60 apparater.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser köp av enklare diatermiapparater, enligt kravspecifikation och mall för upphandlingskontrakt. Det kommande ramavtalet avser att primärt täcka behovet hos Folktandvården och Primärvården men även andra verksamheter i regionen