475182-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Mätlag och mätningstekniker
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMätlag och mätningstekniker
BeskrivningRamavtalet avser mätlag och mätningstekniker för inmätning av ledningar och tillhörande anordningar/anläggningar samt inmätning av tunnlar för spill- och efter behov.
Intern identifierare24SVOA322
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMätlag och mätningstekniker