See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggtjänster - Målariarbeten
Beskrivning: Entreprenaden avser ramavtal gällande Byggtjänster - Måleriarbeten. Uppdraget omfattar inre och yttre måleriarbeten i form av underhålls- och reparationsmålning samt ombyggnadsmåleri i beställarens fastighetsbestånd.
Intern identifierare: VH 2024-00588
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45442100 Målning
Ytterligare klassificering (cpv): 45261220 Målning av tak och övrig ytbehandling, 45432200 Väggbeklädnad och tapetsering, 45440000 Målning och glassättning, 45442110 Målning av byggnader, 45442120 Målning och påstrykning av skyddsöverdrag på konstruktioner, 45442121 Målning av byggnadsverk, 45442180 Ommålning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Ramavtal gällande måleriarbeten i enlighet med underlaget.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Pris Norra
Beskrivning: I enlighet med underlaget.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Pris Södra
Beskrivning: I enlighet med underlaget