475301-2021 - PlaneringSverige-Vänersborg: Kläder, skor, väskor och tillbehör
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Kläder till ambulanssjukvården
Referensnummer: RS 2021-02858
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI gällande kommande upphandling av kläder och tillbehör till ambulanssjukvården
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 39525300 Flytvästar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen