475325-2019 - ResultatSverige-JÖNKÖPING: Byggnation av domstolsbyggnad
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för mindre ombyggnationer
Referensnummer: 1459-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45216112 Byggnation av domstolsbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal byggentreprenad till Sveriges Domstolar. Frågor som ställs under veckorna 27 -32 kommer att besvaras under vecka 33.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1 Stockholm - Röd
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45216112 Byggnation av domstolsbyggnad, 45000000 Anläggningsarbete, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde 2 Göteborg - Blå
Del nr: 2
Anbudsområde 3 Jönköping - Orange
Del nr: 3
Anbudsområde 4 Malmö - Grön
Del nr: 4