47534-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – TI 2023-1195 Konsulttjänster programledare och EU-projekt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2023-1195 Konsulttjänster programledare och EU-projekt
BeskrivningProjektet är en större satsning som Södertälje kommun planerar i samverkan med Södertälje hamn och Scania för att med hjälp av EU-finansiering skapa en helhetslösning för fossilfria godstransporter som inkluderar Södertälje hamn och Almnäs samt mellanliggande område.
Intern identifierareTI 2023-1195
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000