Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsstolar och sittsystem
Referensnummer: 18RS9711
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39112000 Stolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ett ramavtal för köp av Hjälpmedel inom ISO-kod 180903 och 180939 Arbetsstolar och sittsystem enligt beskrivning i Kravspecifikation och mall för upphandlingskontrakt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1 Arbetsstolar gaskolv och el, enkel sittenhet
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39130000 Kontorsmöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
ISO kod 180903 Arbetsstolar gaskolv och el, enkel sittenhet
Del nr: 2. Arbetsstol gaskolv och el, avancerad sittenhet
Ytterligare CPV-kod(er) 39111000 Säten
ISO-kod 180903 Arbetsstol gaskolv och el, avancerad sittenhet
Del nr: 3. Arbetsstol gaskolv och el, liten och stor sittenhet för barn och ungdom
Ytterligare CPV-kod(er) 39113000 Diverse säten och stolar
ISO-kod 180903 Arbetsstol gaskolv och el, liten och stor sittenhet för barn och ungdom
Del nr: 4. Arbetssstol gaskolv och el med grenslesittande
Ytterligare CPV-kod(er) 39111100 Snurrstolar
ISO-kod 180903 Arbetssstol gaskolv och el med grenslesittande
Del nr: 5. Modulära sittsystem
Ytterligare CPV-kod(er) 39100000 Möbler
ISO-kod 180939 Modulära sittsystem