475428-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Personalförmedling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning administrativ personal
Referensnummer: FB2018-1710
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Familjebostäder vill teckna avtal för bemanningstjänster, d v s inhyrd personal vid behov av tillfällig personalförstärkning.
Inför varje uppdrag kommer samtliga leverantörer att bli tillfrågade genom en förnyad konkurrensutsättning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79621000 Förmedling av kontorspersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen