4755-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kommunal hälso- och sjukvård – Läkemedelsautomater
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLäkemedelsautomater
BeskrivningHyra av läkemedelsautomater med tillhörande distansvårdssystem som en SaaS-lösning för Lessebo, Markaryds, Tingsryds, Uppvidinge och Växjö kommun.
Intern identifierareKS 2025-00487
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 42933000 Varuautomater
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000