2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetssystem Bygg samt miljö och hälsa
Beskrivning: Gävle kommun upphandlar Verksamhetssystem för bygg samt miljö och hälsa.
Intern identifierare: 14684
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1 Bygg
Beskrivning: Bygg
Intern identifierare: Delområde 1 Bygg
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2 Miljö och hälsa
Beskrivning: miljö
Intern identifierare: Delområde 2 Miljö och hälsa