475519-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – Parkinvesteringar söderort och större underhållsinsatser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelParkinvesteringar söderort och större underhållsinsatser
BeskrivningEntreprenaden är ett ramavtal avseende om-och nybyggnad av parkanläggningar av investerings-och anläggningskaraktär samt större underhållsinsatser.
Intern identifierareEÅV 2026/135
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45236000 Markanläggning, 45236250 Markanläggning för parker, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareParkinvesteringar söderort och större underhållsinsatser