See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kalibreringstjänst
Beskrivning: Sjöfartsverket och SMA Maintenance AB använder en mängd mätinstrument, verktyg och maskiner för service och underhåll av våra farleder, sjösäkerhetsanordningar, båtar och helikoptrar. Upphandlingen omfattar tjänst för kalibrering, justering och reparation av utrustning hos leverantören samt hos kund.
Intern identifierare: 23-06157
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50433000 Kalibrering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation