2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-utrustning för datacenter
Beskrivning: Ramavtal för IT-utrustning för datacenter och nätverk samt tillhörande tjänster, programvaror och licenser.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48820000 Servrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121013:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48821000 Nätservrar, 48822000 Datorservrar, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72130000 Konsulttjänster vid planering av dataanläggning, 72240000 Systemanalys och programmering, 72228000 Konsulttjänster för integration av maskinvara