475526-2018 - ResultatSverige-Karlskrona: Skrivare och kurvskrivare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktionsprintrar/Grafiska skrivare, 2st
Referensnummer: KS2018/6929 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlskrona kommuns interna tryckeri önskar upphandla två grafiska produktionsskrivare och en efterbehandlare.
Produkten
Karlskrona kommuns interna tryckeri önskar upphandla två grafiska produktionsskrivare och en efterbehandlare. Vi arbetar med korta ledtider och levererar mycket god kvalité av kommunens mångfasetterade trycksaksoriginal.
Upphandlingen avser resultera i ett leasingavtal på 48 månader för två grafiska printrar enligt kravspecifikation. Printrarna ska vara fabriksnya alternativt enbart demokörda. Demokörda printrar ska ej gått mer än 10 000 klick.
Även bortforsling och hantering av gammal produktionsprinter ska ingå i avtalet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30230000 Datorrelaterad utrustning, 30232130 Färgskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen