475633-2024 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulter till Hållbar avloppsrening
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter till Hållbar avloppsrening
BeskrivningUppdraget är ett ramavtal som gäller tekniska konsulter, teknikspecialister till bland annat projekt Nya Sjölunda, projekt Tunnel i avloppsreningssystemet MAXIMA samt till avdelningen hållbar avloppsrening.
Intern identifierare24/00331
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelMall administrativa föreskrifter AMA AF Konsult 10 (1)