Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiell leasing av registrerade motorfordon och övrig leasbar egendom.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal som omfattar leasingfinansiering
av dels registrerade fordon, dels övrig leasbar egendom.
Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal på vart och ett av ovanstående områden. Anbudsgivare kan lämna in anbud på båda områdena eller endast ett av dem.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Finansiell leasing av registrerade motorfordon och övrig leasbar egendom
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66114000 Finansiell leasing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen