475678-2019 - ResultatSverige-Luleå: Kläder, skor, väskor och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkeskläder
Referensnummer: KLF 2019/118
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett ramavtal gällande yrkeskläder till kvinnor och män anställda inom Luleå Kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18200000 Ytterkläder, 18221000 Regnkläder, 18234000 Byxor, 18235300 Sweatshirts, 18235400 Västar, 18800000 Skodon, 18830000 Skyddsskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen