475733-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Installation av larmsystem och antenner
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltningsentreprenader av Larm‐ och säkerhetssystem
Referensnummer: Dnr 2018-00372
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.1.4.
Kort beskrivning
Förvaltningsentreprenader för samtliga anläggningstyper inom det säkerhetstekniska området, såsom brandlarm, utrymningslarm, inbrottslarm, passerkontrollsystem, kamerasystem m.m, som enskilda system eller integrerade system oavsett fabrikat och typ.
Entreprenaden innefattar inställelsetider med felsökning och felavhjälpning enligt löpande felanmälan och överenskommelse, arbete förekommer även utanför normal arbetstid (jour).