475737-2022 - ResultatSverige-Ludvika: Målning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måleriarbeten 2022
Referensnummer: GNU 2021/163
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser måleriarbeten vid tex. ombyggnader, lokalanpassningar, underhåll och reparationer till:
Avesta kommun
Hedemora kommun
Säters kommun
Avesta Industristad Aktiebolag
Avesta Vatten och Avfall AB
Gamla Byn Aktiebolag
AB Hedemorabostäder
Hedemora kommunfastigheter
Räddningstjänst Dala Mitt
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område Avesta
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45442100 Målning, 45442300 Ytbehandlingsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område Hedemora
Del nr: 2
Område Säter
Del nr: 3
Område Gagnef - Räddningstjänst Dala Mitt
Del nr: 4
Område Falun - Räddningstjänst Dala Mitt
Del nr: 5