475741-2017 - ÄndringSverige-Täby: Banktjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiella tjänster 2017.
Referensnummer: KS 2017/211-04
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Täby kommun och kommunägda bolag upphandlar finansiella tjänster. Upphandlingen omfattar följande tjänsteområden:
Infrastrukturtjänster för den centrala likviditetshanteringen.
Betalningstjänster för kommunens in- och utbetalningar.
Löneförmedlingstjänster.