475779-2024 - Resultat
Sverige – Möbler för hemmet – Inredning till bostadsrum och lägenheter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInredning till bostadsrum och lägenheter
BeskrivningUpphandlingen ska tillgodose Lunds universitets behov av möbler och inredning till bostadsrum och lägenheter till internationella studenter och gästforskare vid Lunds universitet. Upphandlingen är indelad i nedanstående fem anbudsområden: • Textilier • Sängar • Förvaring, Bord, Sittmöbler och Lampor • Köksutensilier • Måttbeställda gardiner med sydda glid.
Intern identifierareV 2024/78
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39140000 Möbler för hemmet
Ytterligare klassificering (cpv): 39141000 Köksmöbler, 39143000 Sovrumsmöbler, matsalsmöbler och vardagsrumsmöbler, 39143100 Sovrumsmöbler, 39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier, 39143111 Sängbottnar, 39143116 Barnsängar, 39221100 Köksgeråd, 39221180 Köksredskap, 39240000 Bestick, 39510000 Hushållstextilier, 39512000 Sänglinne, 39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner, 39515100 Gardiner, 39515400 Rullgardiner, 39516000 Inredningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelVaror öppen