47586-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av strategisk kommunikationsbyrå.
Referensnummer: SSM2017-625
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79341100 Reklamrådgivning, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av strategisk kommunikationsbyrå:
Strålsäkerhetsmyndigheten upphandlar tjänster för kommunikationsstöd för de kommande 2 åren, med möjlighet till förlängning upp till 2 år (totalt max. 4 år). Strålsäkerhetsmyndigheten avser att teckna ramavtal med en leverantör.
Upphandlingen avser strategisk kommunikationsrådgivning för Strålsäkerhetsmyndigheten och våra verksamhetsområden.
Syftet är att öka strålsäkerheten i samhället genom att påverka beteenden samt att utveckla och säkerställa Strålsäkerhetsmyndighetens varumärke och förtroende – vilket kräver varierande och komplexa behov av tjänster inom strategisk kommunikationsrådgivning.
Strålsäkerhetsmyndigheten är tillsynsmyndighet, vilket innebär att vi kontrollerar att den som bedriver verksamhet med strålning följer reglerna och tar sitt strålsäkerhetsansvar. Vi är också en krisberedskapsmyndighet och har beredskap dygnet runt för att begränsa effekterna av olyckor med strålning och av avsiktlig spridning av radioaktiva ämnen.
Läs mer om oss på www.stralsakerhetsmyndigheten.se
Observera: Förfrågningsunderlag ska inte begäras ut hos upphandlande myndighet. För att ta del av förfrågningsunderlaget till denna upphandling klickar du på ”Anmäl intresse” i Mercells databas. Fyll sedan i dina kontaktuppgifter så skickas ett lösenord till dig. Med lösenordet kan du smidigt gå in i upphandlingen och lägga anbud direkt på webben. Klicka på ”Jag vill lämna anbud” för fullständig dokumentation.
Om du befinner dig i annan annonsdatabas vänligen följ länken:
http://permalink.mercell.com/64933647.aspx
Vid frågor om Mercell, vänligen kontakta Mercells support på telefonnummer: 031-360 60 00.
Se även bifogade dokument.
Med vänliga hälsningar,
Strålsäkerhetsmyndigheten,
Hans Erik Hansson.