475928-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Revision
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänst
Referensnummer: REV 4-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser sakkunnigt stöd från och med granskningsåret 2021 och omfattar följande områden:
• Verksamhetsrevision
• Revision, bokslut och räkenskaper
• Juridisk revision
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
KRAV PÅ VERKSAMHETSREVISION
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
KRAV PÅ REVISION AV BOKSLUT OCH RÄKENSKAPER
Del nr: 2
KRAV PÅ JURIDISK REVISION
Del nr: 3