475952-2019 - ÄndringSverige-LINKÖPING: Ljudteknikertjänster
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Scenteknik (ljud) Visit Linköping
Referensnummer: 18/44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92370000 Ljudteknikertjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser i första hand leverans och installation av högtalaranläggning för Crusellhallen i Konsert & Kogress i Linköping. Därtill omfattas därefter under ramavtalsperioden eventuella tillkommande leveranser av ljud-, ljus- och annan scenteknik.
Vid eventuella senare avrop specificeras för varje avrop vilka varor och tjänster som ingår i avropet.
Av upphandlingsjuridiska skäl ska en maximal omfattning under ramavtalets totala löptid anges. Denna sätts (högt) till 10 MSEK.