475993-2017 - ResultatSverige-Piteå: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och underhåll.
Referensnummer: 2017.69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser service och underhåll av ställverk och 40kV ledningar, kontroll av utrustning samt beredskap för AB PiteEnergi Elnät (ABPE) nedan specificerade anläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 71300000 Ingenjörstjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen