Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamtömning
Referensnummer: UH-2020-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Arjeplogs kommun inbjuder er härmed att lämna anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Upphandlande myndighet har för avsikt att teckna avtal med en (1) leverantör.
Upphandlande myndighet är Arjeplogs kommun, och upphandlingen administreras av upphandlingsenheten vid Arvidsjaur kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 100 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90400000 Avloppshantering, 90500000 Avfallstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen