Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av utvärderingskonsulter
Referensnummer: SSM2019-6965
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 73210000 Forskningsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Strålsäkerhetsmyndigheten (SSM) inbjuder er att lämna anbud på utvärderingskonsulter för forskningsprojekt enligt de krav som anges i bifogat förfrågningsunderlag.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal för successiva avrop av utvärderingskonsulter inom forskningsprojekt, där beställarna i huvudsak är forsknings- och utvecklingsenheten. Samtliga avdelningar/enheter inom SSM har dock rätt att avropa tjänster inom ramavtalet.