2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av avfallstjänster
Beskrivning: Upphandling av hämtning och omhändertagande av Örebro universitets avfall och därtill närliggande tjänster.
Intern identifierare: 2.3.2-00525/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall, 90918000 Rengöring av avfallsbehållare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Obligatoriska krav