476234-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Strandrengöring – Skötsel av stränder och landrenhållning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkötsel av stränder och landrenhållning
BeskrivningUpphandlingen omfattar renhållning av strand och land i form av tillsyn, skötsel och felavhjälpande underhåll i omfattning som framgår av upphandlingsdokumenten i sin helhet. Beställaren avser teckna avtal med en (1) leverantör.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90680000 Strandrengöring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116259:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77314000 Markskötsel, 92332000 Strandtjänster, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning