2. Förfarande
Förfarande
Titel: Finansiell fordonsleasing
Beskrivning: Höganäs kommun, teknik och fastighetsförvaltningen bjuder in till anbudsgivning avseende finansiell leasing för kommunens fordon. Höganäs kommuns finansieringsbehov uppskattas till cirka SEK 60 000 000 under hela kontraktstiden inklusive eventuella förlängningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66114000 Finansiell leasing
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109962:Lot:1