See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avrop DIS - Byggprojektledare Driftmästaren 2
Beskrivning: Projektledning och byggadministration för uppförande av byggnader Uppdrag kan omfatta: - Statusbesiktningar. - Rådgivning i sakfrågor. - Projektledning,projekteringsledning, byggledning, KA, kontrollant bygg, projektadministratör. - Installationssamordning. - Generalkonsult. - CM-konsult. - Stöd vid upphandlingar. - Stöd vid förhandling med interna och externa parter. - Kalkylarbete. - Hållbarhetsfrågor.
Intern identifierare: 24/3
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlat med stöd av dynamiskt inköpssystem
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315200 Byggkonsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000