2. Förfarande
Förfarande
Titel: Laboratorietjänster för miljöanalyser
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov vid nationellt forensiskt centrum (NFC) i Linköping. Ramavtalet omfattar behovet av en leverantör, vars laboratorium är ackrediterad enligt ISO 17025, för utförandet av laboratorietjänster inom miljöanalys av provmaterial (askor, jord, vatten, vätskor samt övrigt fast material) vid misstänkt miljöbrott.
Intern identifierare: A045.284/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71900000 Laboratorietjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71620000 Analystjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Laboratorietjänster för miljöanalyser omfattar analys av askor, jord, vatten, vätskor och övrigt fast material.
Intern identifierare: Laboratorietjänster för miljöanalyser