476452-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Taxitjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom lotsområde Luleå
Referensnummer: 21-02161
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsföremål
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 250 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1 - Luleå
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63722000 Lotsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom lotsområde Luleå inom Anbudsområde 1 - Luleå.
Anbudsområde 2 - Skellefteå
Del nr: 2
Taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom lotsområde Luleå inom Anbudsområde 2 - Skellefteå.
Anbudsområde 3 - Piteå
Del nr: 3
Taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom lotsområde Luleå inom Anbudsområde 3 - Piteå
Anbudsområde 4 - Umeå
Del nr: 4
Taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom lotsområde Luleå inom Anbudsområde 4 - Umeå
Anbudsområde 5 - Örnsköldsvik
Del nr: 5
Taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom lotsområde Luleå inom Anbudsområde 5 - Örnsköldsvik
Anbudsområde 6 - Kalix
Del nr: 6
Taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom lotsområde Luleå inom Anbudsområde 6 - Kalix