Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rådgivare - statligt åtgärd för rättelse
Referensnummer: 2019:140
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Skolrådgivare. I samarbete med huvudmannen och den enskilda skolans rektor och berörda medarbetare vidta åtgärder i enlighet med Skolinspektionens tillsynsbeslut och eventuella övriga instruktioner från Skolinspektionen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79610000 Personalförmedling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen