BTH har idag ett antal externa webbplatser baserade på Wordpress. Dessa kommer att flyttas över till Sitevision Cloud som nyligen upphandlats som nytt CMS.
Högskolan avser att teckna avtal med en leverantör som ska genomföra flytten av webbplatserna samt tillhandahålla vidareutveckling och förvaltning av dessa webbplatser.
Arbetet förväntas i huvudsak kunna ske på distans.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72400000 Internettjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen