47656-2018 - ResultatSverige-Malmö: Byggnation av lägenheter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalentreprenad Stapelbädden 7
Referensnummer: 17/371
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211341 Byggnation av lägenheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontraktsarbetena avser planering, projektering och utförande av cirka 23 stora lägenheter fördelat på 132 kontrakt (studentbostäder).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning, 45236000 Markanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen