Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentala behandlingsenheter och dentalinredning
Referensnummer: RS210352
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33192400 Arbetsutrustning för tandläkare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Region Hallands samlade behov av dentala behandlingsenheter och dentalinredning i enlighet med upphandlingsdokumenten i sin helhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33131000 Tandläkarinstrument, 33192400 Arbetsutrustning för tandläkare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Dentala behandlingsenheter
Del nr: 2
Dentalinredning