476641-2017 - ÄndringSverige-Malmö: Byggnation av bostäder
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spåret 1 nyproduktion av flebostadshus, lokaler med källare och garrage.
Referensnummer: 17/57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211300 Byggnation av bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
MKB fastighets AB avser uppföra ca 80 st. lägenheter samt 1 890 m² LOA (lokalarea). Fastigheten ligger i utvecklingsområdet norra Sorgenfri i Malmö, Nobelvägen-Celsiusgatan.