Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport slam obehandlat
Referensnummer: TN 2023/975
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513700 Transport av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar transport av slam från de mindre avloppsreningsverken och ett vattenverk på Gotland till de stora avloppsreningsverken i Klintehamn, Slite och Visby för slutbehandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90513600 Avlägsnande av slam, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen