Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönsterputs
Referensnummer: 21/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90911300 Fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar fönsterputs av fasadfönster, mellanglas inomhus samt i vissa fall höghöjdstädning med fönsterputs. Avtalet avser alla kommunens fastigheter samt hyrda lokaler.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen