476720-2020 - ResultatSverige-Linköping: Byggtekniska konstruktionstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Projektering VVS
Referensnummer: UC-2019-63-3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för löpande behov av vvs-projektörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71321200 Konstruktion av värmesystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71632000 Teknisk provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen