47673-2022 - ÄndringSverige-Linköping: Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
C-bågar
Referensnummer: UC-2021-249
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Anbudsområde standard 20x20
Anbudsområde standard 30x30
Anbudsområde mini c-båge till akutverksamhet (gipsning och reponering)
Anbudsområde Angio
Anbudsområde 3D
Anbudsområde mini c-båge till hand och plastik och ortopedi
Anbud ska avse samtliga ingående delar inom respektive anbudsområde.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud per anbudsområde under förutsättning att så många anbud lämnas samt att så många anbud uppfyller alla obligatoriska krav. Avrop kommer att ske genom rangordning/förnyad konkurrensutsättning/annan fördelningsnyckel (se "Kommersiella villkor").