476733-2019 - ResultatSverige-Härnösand: TV-utrustning och audiovisuell utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV- och videokonferensutrustning
Referensnummer: 19RS5403
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ett ramavtal av produkter och tjänster för AV- och videokonferensutrustning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32232000 Videokonferensutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar varor, installationstjänster, tjänster för konfiguration och support och service etc.
Utrustningen ska användas och leverans inom Köparens geografiska verksamhetsområde. Köp på ramavtalet kommer att ske löpande vart efter Köparens behov uppstår.
Köparen avser teckna ramavtal med en Leverantör för samtliga delar av upphandlingen.
Avtalet gäller från och med 12.10.2019 till 11.10.2021 och därefter har Köparen rätt att förlänga avtalet ytterligare 24 månader.
Beräknad årsvolym: Cirka 4 000 000 - 5 000 000 SEK.